Cracovia Krakow - Raków Częstochowa, wynik meczu 2-0

Cracovia Kraków triumfowała nad Rakowem Częstochowa w 33. kolejce Ekstraklasy, pokonując rywali 2-0 na Stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego. Niedzielne spotkanie, które odbyło się 19 maja 2024 roku, przyniosło kibicom gospodarzy wiele radości, gdyż już do przerwy Cracovia prowadziła 1-0. Ostatecznie drużyna z Krakowa przypieczętowała swoje zwycięstwo, zdobywając kolejną bramkę w drugiej połowie.

Cracovia Kraków vs Raków Częstochowa

Wynik końcowy: 2-0

Wynik do przerwy: 1-0

Data i godzina meczu: 2024-05-19 10:30

Liga: Ekstraklasa

Kolejka: 33

Miejsce rozgrywki: Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego

Sędzia Główny: Damian Sylwestrzak, Polska

Przebieg meczu

Na stadionie Cracovii im. Józefa Piłsudskiego emocje sięgały zenitu już od pierwszych minut. Gospodarze, wspierani przez tłum wiernych kibiców, wyszli na murawę z ogromnym zapałem. Raków Częstochowa, wicelider tabeli, również miał nadzieję na triumf, jednak to Cracovia dyktowała warunki gry.

2' - Już w drugiej minucie Davíð Kristján Ólafsson otrzymuje żółtą kartkę po ostrym faulu na bocznym pomocniku Rakowa. Sędzia Damian Sylwestrzak nie miał wątpliwości.

37' - Cracovia obejmuje prowadzenie! Benjamin Källman, po precyzyjnej asyście od kolegi z drużyny, umieszcza piłkę w siatce. Trybuny eksplodują radością, a gospodarze zdobywają zasłużone prowadzenie 1-0.

45' - Tuż przed przerwą, sędzia pokazuje żółtą kartkę dla Bogdana Racovițana z Rakowa za niesportowe zachowanie. Atmosfera na boisku robi się coraz bardziej napięta.

55' - Po wznowieniu gry, Cracovia podwaja prowadzenie! Michał Rakoczy strzela pięknego gola po doskonałym podaniu od Patryka Makucha. Wynik 2-0, a kibice Cracovii są w euforii.

72' - Stratos Svarnas z Rakowa otrzymuje żółtą kartkę za próbę powstrzymania ataku Cracovii faulem. Sędzia nie miał litości dla zawodnika Rakowa.

82' - Kolejna żółta kartka, tym razem dla Otar Kakabadze z Cracovii, za faul taktyczny. Gospodarze próbują utrzymać swoje prowadzenie przez kontrolowanie tempa gry.

90' - W ostatnich minutach meczu Kamil Pestka z Rakowa zostaje ukarany żółtą kartką za ostre wejście. Raków próbuje jeszcze zmobilizować siły, ale jest już za późno.

Końcowy gwizdek sędziego ogłasza triumf Cracovii 2-0. Drużyna gospodarzy zaprezentowała się znakomicie, dominując na boisku i pokazując, że są gotowi na walkę o najwyższe cele w Ekstraklasie.

Następne mecze dla Cracovia Kraków: Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław.

Następne mecze dla Raków Częstochowa: , , .