Mecz Raków Częstochowa vs Piast Gliwice zakończony wynikiem 3-1

W czwartek, 17 lutego 2024 roku na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Raków Częstochowa i Piast Gliwice. Po zaciętej rywalizacji, ostateczny wynik to 3-1 na korzyść gospodarzy. Mimo bramkowego impasu na przerwę, druga połowa dostarczyła kibicom wiele emocji. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego spotkania.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy Raków Częstochowa a Piast Gliwice

Raków Częstochowa podejmował Piast Gliwice na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków w ramach 21. kolejki Ekstraklasy. Mecz odbył się 17 lutego 2024 roku o godzinie 19:00. Sędzią głównym spotkania był Jarosław Przybył z Polski.

Początek meczu nie przyniósł bramek. Oba zespoły grały zaciekle, starając się kontrolować środek boiska, ale brakowało precyzji w ostatnich akcjach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0, jednak emocji nie brakowało na trybunach, gdzie kibice dopingowali swoje drużyny.

Druga połowa okazała się bardziej efektowna. Pierwszy gol padł po strzale Patryka Dziczka z Piasta Gliwice w 56. minucie. Gospodarze szybko odpowiedzieli, gdy w 79. minucie Srdjan Plavšić asystą Adama Crnaca wyrównał stan meczu na 1-1. Atmosfera na stadionie była gorąca, a zawodnicy dawali z siebie wszystko.

W końcówce spotkania to Raków Częstochowa przejął inicjatywę. W 90. minucie Marcin Cebula trafia do siatki po asyście Crnaca, dając swojej drużynie prowadzenie 2-1. Chwilę później Łukasz Zwoliński ustalił wynik meczu na 3-1, co wywołało ekstazę wśród kibiców Rakowa.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali m.in. Fran Tudor, Erick Otieno oraz Bogdan Racovițan z Rakowa, a także Kamil Wilczek, Tomáš Huk, Damian Kądzior, Fabian Piasecki i Patryk Dziczek z Piasta Gliwice. Czerwonych kartek nie było.

Po tym zwycięstwie Raków Częstochowa ma teraz przed sobą trudne starcia z innymi drużynami ligowymi, m.in. ze Stalą Mielec i Lechem Poznań. Z kolei Piast Gliwice zmierzy się z Cracovią Kraków oraz Ruchem Chorzów, starając się poprawić swój wynik po porażce z Rakowem.