Dnia 2023-12-17 14:00 na obiekcie Miejski Stadion Piłkarski Raków miało miejsce spotkanie między Raków Częstochowa oraz Korona Kielce: 1-0

W dniu 17 grudnia 2023 roku na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków odbył się mecz pomiędzy drużynami Raków Częstochowa i Korona Kielce. Po zaciętym starciu, ostateczny wynik to 1-0 na korzyść gospodarzy. Mecz ten miał miejsce w ramach 19. kolejki Ekstraklasy.

Mecz pomiędzy drużynami: Raków Częstochowa vs Korona Kielce

W sobotę, 17 grudnia 2023 roku, na Miejskim Stadionie Piłkarskim Raków odbyło się spotkanie 19. kolejki Ekstraklasy pomiędzy drużyną gospodarzy Raków Częstochowa a Koroną Kielce. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00. Sędzią głównym spotkania był Tomasz Musiał.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek, a drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 0-0. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowitą aurę i dodając pikanterii rywalizacji.

W 87 minucie meczu to gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Piotra Malarczyka, który wykorzystał sytuację po asyście niezawodnego Fabiana Piaseckiego. Kibice Rakowa oszaleli z radości, a zawodnicy poczuli wsparcie całej trybuny. W doliczonym czasie gry, 90 minucie, Fabian Piasecki podwyższył prowadzenie, zapewniając drużynie jeszcze większą przewagę i zdobywając drugą bramkę dla Rakowa.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 na korzyść Rakowa Częstochowa. Zawodnicy obu drużyn walczyli dzielnie przez cały mecz, jednak to gospodarze wyszli zwycięsko, a kibice mogli cieszyć się z trzech punktów.

Deian Sorescu z Rakowa Częstochowa oraz Piotr Malarczyk z Korony Kielce zostali ukarani żółtymi kartkami za faulujące akcje. Czerwone kartki nie zostały w tym meczu wykorzystane.

Następne spotkania drużyny Raków Częstochowa to starcia z Wartą Poznań, Piastem Gliwice oraz Stalą Mielec. Natomiast Korona Kielce zmierzy się z ŁKS Łódź oraz Górnikiem Zabrze.